100. Kartki BN i choinka- odsłona czerwcowa

Trochę śmiesznie się robi zimowe kartki w tropikach 🙂
W tym miesiącu zostałam zagwiazdkowana na całego….
Krzyżykowa gwiazda na zabawę u Kasi

I trochę inne gwiazdki na zabawę u Uli K.

Dziękuję ślicznie za komentarze i już zmykam, zanim się mi komputer znowu przegrzeje…. mam z nim coś wspólnego – oboje równie źle znosimy gorąco… :):)

99. Chusta tysięcy oczek

Chusta prawie estońska, czarna i z odrobiną ażurku na brzegu – bo miało być skromnie.

Wykonana z niezwykle cieniutkiej wełenki (70% baby alpaka, 30% jedwab) made in Peru.
Na drutach 2,5 mm. 🙂
Zużyłam prawie całe dwa moteczki po 5 deko.

 Rozmiar chusty po zblokowaniu 180 x 80 cm. A po złożeniu mieści się w garści 🙂

Przerobiłam tysiące malutkich oczek, śpiesząc się, ile pary w palcach, ale było warto. Szczególnie, że jest to prezent dla pewnej wyjątkowej osoby w podziękowaniu za 4 lata ciężkiej pracy.
Jeszcze zbliżenie na ażur w trakcie blokowania, z którym musiałam się nieźle nagimnastykować, bo brakowało mi miejsca 🙂

Mam nadzieję, że taki prezent zyska uznanie 🙂
A teraz już zmykam do produkcji kolejnych prezentów, bo koniec roku szkolnego u nas już w czwartek.

98. Dumna jestem niesłychanie…

Dziś nie będzie robótkowo, dziś będę się chwalić. 🙂
Tegoroczna edycja Wikliny i prezentacja szkół i przedszkoli w programie  inspirowanym rocznicą chrztu Polski.

Dziewczę z mikrofonem to moja córka 🙂
Nie tylko śpiewa, ale i tańczy 🙂

Tak było w sobotę, a w niedzielę w Zespole Pieśni i Tańca Racławice był koncert z okazji „Dnia Mamy, Taty i Dziecka”. 

97. Zakładkowe wymianki

W Misiowym zakątku czyli u Lidki – Czarnej Damy trwa dziewięciomiesięczna wymianka zakładkowa.
Pierwszy etap, z romansem w temacie , pokazywałam tutaj.
Czas najwyższy pokazać inne zakładki, może najpierw te otrzymane:
 – od Suderi z bloga mylittlecross-stitch piękne haftowane konwalie i pachnąca herbatka 🙂

 – od Agaty Fleszar zakładka kryminalna

  – i w etapie drugim od Karteluszki Reni

Przyznaję się od razu, że wszystkie powyższe zdjęcia pożyczyłam od autorek zakładek. Zresztą od razu widać, że to o niebo lepsza jakość od moich nieudolnych prób fotografowania starą komórką.  Niestety, aparat fotograficzny ciągle spada na koniec listy zakupów. (:

A teraz, kto ciekaw, pora na moje wytwory:
– zakładka z herbatką dla Misiek 77

– moja zakładka kryminalna dla Ewy Gil

 – i zupełna porażka zdjęciowa z etapu II

Oczywiście bawię się dalej, chociaż zupełnie nie wiem, jakim cudem się wyrobię 🙂
Pozdrawiam serdecznie 🙂

96. Choinka 2016 i kartki BN – odsłona majowa

Na ostatnia chwilę, ale jestem.
Na zabawę do Kasi powstała mała zawieszka na choinkę. Wzór znaleziony gdzieś w internecie i nie do końca jestem z niego zadowolona. Sam pomysł bardzo dobry, muszę nad nim troszkę popracować 🙂 Tył zawieszki podszyłam czerwonym filcem „na okrętkę”.

Nie wiem, czy to mikołajek, czy też skrzat, ale na choince wygląda fajnie. Planuję dorobić mu towarzystwo, żeby się nie czuł samotny 🙂

W zabawie kartkowej u Uli tym razem tematem była czapka elfa/gnoma. Mam nadzieję, że moja kartka się pod ten temat podpasuje 🙂

Bardzo dziękuję za komentarze – szara chusta jest już u właścicielki i zupełnym przypadkiem  trafiłam z kolorem 🙂 A zajęcia dodatkowe faktycznie mają dobry wpływ – i na dzieci, i na moje robótki.

95. Szara chusta

Cztery razy w tygodniu wożę dzieci na zajęcia w zespole pieśni i tańca, i nie opłaca się mi jeździć tam i z powrotem, więc siedzę sobie grzecznie na korytarzu i dłubię. Z tej dłubaniny powstała tym razem szara chusta z bardzo szlachetnego kid mohair 🙂

I w jeszcze w innych okolicznościach przyrody

i takie zbliżenie na wzorek

Bardzo Wam dziękuję za komentarze 🙂 Życzę udanej i pogodnej niedzieli 🙂

94. Ciąg dalszy

Bardzo pomału posuwa się praca nad tym haftem. Dziś nie postawiłam ani jednego krzyżyka – ale za to syn, padając wieczorem na łóżko, stwierdził „mamooo, ale było fajnie”…..
A więc co tam krzyżyki –  kiedy moje skarby będą miały po naście lat, będę mieć mnóstwo czasu na haftowanie……     i pewnie równie mnóstwo powodów do rozładowywania stresu 🙂
Póki co udało się wydłubać taki kawałeczek :

Zdjęcia dwa, bo nie mogłam się zdecydować :), które jest mniej kiepskie. Czasem moja komórka robi dobre zdjęcia, a czasem jakby coś w nią wstąpiło i żadne się do niczego nie nadaje. Stanów pośrednich nie ma.

93. Wyniki candy

Dziś króciutko, bo zainteresowane na pewno czekają 🙂
Zapisało się w sumie 15 osób, postanowiłam uwzględnić Weronikę ze „swiat nicią malowany”.
Kolejność taka:
1. Ewita Jot
2. Ula K.
3. Janeczka
4. Jadwiga Król
5. Katarzyna G.
6. Adrianna Bartnik
7. Mika
8. Beata – Becia
9. Alojka
10. Karolina
11. Czarna dama
12. Ewa Gil
13. Alina
14. Kamilla
15. Weronika
A los się uśmiechnął do ……

Gratulacje dla Katarzyny G :):)
A wszystkim pozostałym dziękuje za odwiedziny i zabawę.

92. Candy !!!

Zagadka haftu już rozwiązana – nagroda  powędruje do Irenki z bloga Babuchowerobotki.
Ale to nie koniec niespodzianek – minęło właśnie 2 lata mojego blogowania………………………..
więc ogłaszam błyskawiczne wiosenne candy. Zapisy po tym postem do soboty do godziny 24 – tej.
W niedzielę losowanie i zobaczymy do kogo uśmiechnie się los.
Nie będzie banerka, ani żadnych innych wymogów, wystarczy wyrazić chęć w komentarzu pod tym postem.
Zapraszam 🙂

91. Coś nowego – ciąg dalszy

Ponieważ nikt nie zgadł, co też takiego aktualnie wyszywam – dziś ciąg dalszy zagadki. 🙂
Dla przypomnienia było tyle:

A na dzisiaj mam już taki kawałek

Myślę, że teraz już ktoś skojarzy jaki to wzór 🙂
A to specjalne zdjęcie dla Jadwigi Król – za najbardziej pomysłową i zaskakującą odpowiedź w nagrodę widok z naszego okna 🙂

Życzę powodzenia, niespodzianka czeka 🙂