Walentynka.

Bardzo nietypowa, a nawet specyficzna, walentynkowa kartka.

Kto jest fanem tego szczególnego Sherlocka Holmesa zrozumie bez trudu.

Cytat z serialu „John sądzi, że miłość jest dla mnie zagadką, ale chemia jest bardzo prosta i destrukcyjna.” Jesteś pewien Sherlocku?

A po prawej nazwy hormonów odpowiedzialnych za stan zakochania się. 🙂

Inne dane techniczne – haft z czeluści netu, kanwa 20 ct, mulina Ariadna podwójna nitka.

Bardzo przyjemna robótka.

Pozdrawiam serdecznie. 🙂

Motocyklista – odsłona 3.

To nie tak, że zapomniałam o tym hafcie. Tylko jakoś dziwnie pomału go przybywa. Dodatkowo pomyliłam się i musiałam wypruć spory kawałek. Nie cierpię prucia haftu i wyszywania potem od nowa. To takie zniechęcające. Tyle mam na dzisiaj :

A tak ma wyglądać gotowy, dobrze widać ile jeszcze przede mną.

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłej niedzieli. 🙂

Choinka 2023 – styczeń.

Bardzo się ucieszyłam, kiedy Kasia ogłosiła kolejną edycję zabawy. 🙂 Powiedzmy sobie szczerze, inaczej bardzo trudno byłoby się mi zmobilizować do świątecznych hafcików. A tak, może w tym roku nie zabraknie mi kartek. I właśnie na kartkach zamierzam się skupić. A przed Wami pierwsza.

Jak to u mnie – kanwa 20 ct, nici metalux i po raz pierwszy kreinik (to te ciemnoniebieskie). Dziwne wrażenie przy wyszywaniu nimi, zupełnie jakbym szyła cieniutką żyłką.

Pozdrawiam serdecznie. 🙂

Zabawa z haftem.

Bardzo dawna już niczego nie organizowałam, więc wymyśliłam sobie taką całoroczną zabawę z haftem. Mam nadzieję, że się do mnie przyłączycie.

A teraz zasady :

  • Zapisujemy się w komentarzach pod tym postem. Zapraszam osoby haftujące, posiadające blogi lub konta w mediach społecznościowych. Tylko osoby zapisane do 10 stycznia będą mogły linkować swoje prace.
  • Każdego 10 dnia miesiąca pojawi się wyzwanie z podaniem konkretnego motywu, który należy wykonać dowolną techniką hafciarską i umieścić w gotowej pracy. Może to być kartka, zawieszka, zakładka itp. itd.
  • Motyw może być dowolnej wielkości i koloru, tylko musi być wyhaftowany. Na przykład – jeśli motywem będzie gwiazda – to może to być duża gwiazda lub malutka gwiazdeczka, ale też śnieżynka, gwiazda betlejemska lub gwiazda rocka. 🙂 Wszystko co Wam w duszy i skojarzeniu zagra.
  • Na wykonanie pracy jest miesiąc. Czas na linkowanie będzie do następnego motywu. Edit. Można łączyć tą zabawę z innymi, w których bierzecie udział.
  • Wśród osób, które wytrwają, wylosuję jedną główną nagrodę i dwie nagrody pocieszenia.

Kto się bawi ze mną ?