82. Kartki i Choinka 2016 – luty

Tym razem zacznę od zabawy kartkowej u Uli K. – tematem na luty była bombka.  Ula pokazała śliczną niebieską bombkę, można ją podziwiać tutaj .
 Zainspirowała mnie tym do popełnienia kartki w błękitach i wyszło takie coś

Haft niebieską Ariadną w jedna nitkę na białej kanwie 2 0ct. Wyobraźcie sobie, że wygrzebałam taką starą Ariadnę jeszcze bez numeru, ale pomimo wieku wyszywa się nią bardzo dobrze. Po zrobieniu zdjęć trochę się mi nie podoba kompozycja tej kartki,  mogłam to lepiej rozplanować. Jak na złość, przykleiło się bardzo solidnie i już nic nie poprawię(:

To teraz pora na lutową odsłonę sal-u u Kasi G. z bloga „Życie nitką malowane”
Tym razem są to zawieszki na choinkę, według pomysłu Katarzyny z „Krzyżykowego szaleństwa”

Moje są wprawdzie okrągłe, ale dlatego że próba zrobienia gwiazdki okazała się kompletna klapą. Jedynie hafcik odratowałam , ale musiałam pozaklejać dziury kryształkami.
Tak wyglądają przykładowe pojedyncze, wyszyłam  na 20 ct srebrną nitka ze szpulki, przy świetle cudnie się mienią.  Każda gwiazdka zajęła mi dokładnie jeden wieczór, niestety moje tempo haftowania jest żałośnie powolne.

A tu zdjęcie poglądowe odnośnie wielkości zawieszek – to w środku to zwykłe pudełko zapałek.

 Pozdrawiam serdecznie i życzę choć odrobiny słoneczka 🙂

16 thoughts on “82. Kartki i Choinka 2016 – luty

  1. Bardzo ładne prace Elciu. Zawieszki gwiazdkowe są przepiękne, i wierzę Ci na słowo, że cudnie się mienią. Bombkę poznaję 🙂 już ją kiedyś popełniłam, lubię te wzory, szybko się je robi i są bardzo efektowne.

  2. Też mi się podobał sposób wykonania wg Kasi ale u mnie na irlandzkiej wsi takiego cudu do oprawy nie znajdziesz… Pięknie będzie na Twojej choince.

  3. Pięknie będą się mieniły Twoje zawieszki w świetle lampek choinkowych – śliczne są! Karteczka bardzo ładna i fajnie wkomponowałaś haftowaną bombkę.
    Pozdrawiam:)

  4. Karteczka jest piękna 🙂 jedynie napis można było inaczej wkomponować, żeby nie zasłaniać tego dzióbka bombki 🙂

Comments are closed.