115. Kartki BN i Choinka 2016 – październik

W tym miesiącu jest eksperymentalnie 🙂
Jak tylko Ula ogłosiła, że tematem października jest gwiazda betlejemska, od razu wiedziałam co chcę zrobić. Miałam w domu odpowiednią serwetkę i postanowiłam spróbować klejenia kartki z serwetki, dość chyba powszechnie znaną metodą, czyli folia+serwetka+żelazko (w skrócie). Największym problemem okazało się oddzielenie tej jednej warstwy serwetki, już wydawało się mi , że to tyle, a po przyklejeniu jeszcze się mi jedna warstwa oddzieliła. Ale w końcu uzyskałam w miarę zadowalając efekt, więc postanowiłam się jeszcze pobawić w 3D. Oczywiście takiego drobiazgu jak kostki dystansowe doma niet. 🙂
Ale pianka i taśma dwustronna plus trochę gimnastyki dla palców, i voila! oto moja kartka 🙂

Myślę, że jak na pierwszy raz nie jest wcale źle 🙂
Z zabawą u Kasi miałam dużo większy problem, szukałam i szukałam tego jednego wzoru …. i nic.
Za to ciągle wpadały mi przed oczy wzorki na drutowe bombki…… i za którymś tam razem jakaś klapka w mózgownicy zaskoczyła – a może by tak zamienić oczka na krzyżyki…….
Jak pomyślała, tak zrobiła i po wyszyciu miałam takie coś:

Teraz zaczęły się kombinacje, jak toto zeszyć i wypchać 🙂 Oj, pokłułam porządnie palce, a w efekcie mam takie maleństwo 5-cio centymetrowe :

I jeszcze inne ujęcie:

W sumie jest to nawet fajne, wiem już jakie błędy popełniłam i w następnej postaram się je wyeliminować.
I wtedy zrobię porządny serwis foto, jak się robi taką bombkę 🙂 Może się komuś przyda….

16 thoughts on “115. Kartki BN i Choinka 2016 – październik

  1. Bombka jest fantastyczna. Bardzo mi się spodobał jej kształt. Karteczka również świetna.
    Pozdrawiam ciepło :*

  2. Klejenie serwetek przy użyciu folii tylko wydaje się proste i oczywiste. Tobie się Elu udało i czekam na kolejne karteczki. Wykrzyżykowana bombka pierwsza klasa. Pozdrawiam:))

  3. I znalazłam Elcię. cieszę się. Widzę, że u ciebie Mikołajek pełną parą, karteczki, bombeczki… u mnie jeszcze go było, zabłądził chyba, albo specjalnie nie przyszedł. Wie, mądrala, że nie ma czego szukać, bo ja nie potrafię tak jak ty, takich cudowności robić.
    Pozdrawiam serdecznie

    http://domklary.com/

Comments are closed.